FILIP NEUGEBAUER O MMČR V DALEČÍNĚ !

Konečně jsme se dočkali, o víkendu se odjel první závod sezony – MMČR v Dalečíně. Trať byla super nachystaná, ale byla hodně náročná. Jelikož před závodem pršelo, udělaly se v dolinách dlouhé rozbité koleje a to prověřilo spoustu z nás. Trať se mi ale i tak líbila, alespoň se to trochu zpomalilo a bylo to techničtější.

V kvalifikaci se mi vůbec nepodařilo zajet rychlé kolo, zkoušel jsem vymýšlet stopy, které ale nějak úplně nefungovaly. Skončil jsem 11. ve své skupině. Moc jsem nepochopil rozdělení do skupin, jelikož všichni rychlí závodníci byli v druhé skupině. Na start jsem šel jako 23. a přede mnou šli jezdci, kteří měli kolo o 5 nebo 7 sekund pomalejší. Každopádně kvalifikaci jsem pokazil a tím pádem i má startovní pozice byla dost špatná.

V prvním kole jsem začínal na 21.místě a takovou klidnou jízdou jsem se postupně propracovával dopředu a nakonec z toho bylo 6.místo, což nebylo na tak nabitou konkurenci až tak špatné. Dojela celá rakouská špička, Max Nagl a mnoho dalších.. Šesté místo podle mě tedy nebylo na první závod až tak špatné. Druhá jízda byla bohužel zrušena kvůli velkému zpoždění a nedostatku záchranných složek kvůli velkému počtu pádů a zranění. Byla to určitě škoda, po první jízdě jsem si věřil, že ještě mám na to abych umístění z první jízdy vylepšil. Každopádně na druhou stranu jsem byl i rád, že jedeme ve zdraví domů a že je konec. Pokračujeme hned teď v neděli v jihočeské Kaplici. Místní trať jsem míval docela rád a dařilo se mi tam, tak uvidíme jak se s tím poperu letos. Doufám, že se mi tam podaří vylepšit výsledek z tohoto víkendu a budu se přibližovat podiovým příčkám.

Neugec 🙂

foto: Patrik Prochazka !

Od Kristýna Smýkalová MMČR