FILIP NEUGEBAUER O MEZINÁRODNÍM ZÁVODĚ VE VELKÝCH UHERCÍCH

O předešlém víkendu jsem se zúčastnil mezinárodního závodu ve Velkých Uhercích. Trať byla perfektně nachystaná a také se sjela kvalitní konkurence – Butron, Rauchenecker, Krč a další..

Dařilo se mi hned od začátku, trať mě bavila, podařilo se mi zajet v kvalifikaci nejrychlejší kolo.

V prvním závodě jsem odstartoval druhý, ale hned ve druhé zatáčce při souboji o první místo jsem vyjel z ideální stopy a podjeli mě další dva jezdci, takže jsem začínal čtvrtý. V polovině jízdy se mi nějakým způsobem zacvakl pomocník startu, takže chvíli trvalo než se ten plast vyrval ze šroubu a já jsem mohl dál pokračovat. Ztratil jsem asi 10 sekund v jednom kole, které jsem se pak snažil dotáhnout, ale stačilo to jen na 3.místo.

Druhou jízdu jsem jezdil na 2.místě za Butronem a za sebou jsem měl Raucheneckera, který na mě ke konci začal hodně tlačit, takže jsem musel tempo trochu zvýšit. Dotáhli jsme se na záda vedoucího Španěla Butrona a cílem jsme všichni tři projížděli v 1,5 vteřině. Závěr druhé rozjížďky byl tedy hodně intenzivní.

Následovalo superfinále, kde jsem odstartoval na prvním místě. Po pár kolech se přede mě dostal Rauchenecker, nebyl ale o moc rychlejší, takže jsem se držel těsně za ním a snažil jsem se mu to vrátit. Přišla ale chyba v proskakovácích, kde jsem vyjel mimo trať. Předjel mě Šikyňa a dojel mě také Butron, který jel stíhací jízdu z posledního místa. Chybou jsem tedy dost ztratil, postupně jsem se dostal zpět před Šikyňu a snažil jsem se znovu stáhnout vedoucího Raucheneckera. To už jsem měl ale těsně za sebou Butrona. Dvě kola před koncem se přede mnou namotalo pár jezdců o kolo zpět, já jsem bohužel zvolil horší stopu než Butron a on se díky tomu dostal přede mě. Následovala opět sekce proskakováků, kde mu se to podařilo proskočit tou nejrychlejší stopou, ale já raději zpomalil, protože jsem měl strach, jak by to to mezi pomalejšími závodníky mohlo dopadnout a proskakováky jsem jen projel. Butron se mi tak vzdálil a já si pohlídal 3.místo.

Letos poprvé jsem dokázal držet s těmito jezdci tempot a být konkurenceschopný a postavil se na bednu. Tak snad se bude dařit i na dalších závodech.

Od Kristýna Smýkalová MMSR Ostatní