ŠIMONŮV POHLED ZPĚT NA JEHO ÚSPĚŠNÉ VÍKENDOVÉ ZÁVODY V ČR I DOMA!

„Tak tento víkend som sa zúčastnil MMČR v Horním Újezde a MMSR v Beckove.
V sobotu v Horním Újezde to vôbec nevyzeralo dobre. V kvalifikačke sa mi pokazila motorka a musel som ísť na tréningovej, čo nebola veľká výhra, tak som zajazdil 7. čas. Na motorke sme vymenili sviečku a tak sme dúfali že motorka je v poriadku a že pôjde ako má. V prvej jazde som odštartoval na 10. mieste a v druhom kole mi to zase začalo vynechávať. 5 minút od konca jazdy sa mi motorka zobudila. Začal som teda dobiehať to čo som stratil a tak som do ciela prišiel na 2.mieste.

V druhej jazde som odštartoval na 2. mieste a v druhom kole som sa dostal na vedúcu priečku a tak som aj dojazdil. Celkovo som teda skončil na 1. mieste.

Priebežne som v MMČR na 2. mieste zo stratou 2 body.

V nedeľu ma čakal posledný pretek MMSR v Beckove, kde som sa aj tešil, pretože trať je vždy krásne nachystaná. V kvalifikačke som bol na prvom mieste. V prvej jazde som odštartoval na 1. mieste, ale v druhom kole som nedoskočil lavicu (krk ma bolí ešte teraz). Pozbieral som sa zo zeme a mal som ešte dosť času to napraviť. Nakoniec som skončil na 1. mieste. V druhej jazde to bolo štart-cieľ 1. miesto a tak som bol spokojný. Stal som sa teda majstrom Slovenska.

Domov som teda priniesol dva poháre za prvé miesta a tiež krásny pohár za majstra Slovenska. Dúfam, že sa mi bude dariť aj na budúci víkend na Adacu v Holzgerlingene.“