• Slide
  • Slide
  • Slide

ŠIMON JOŠT O JEHO PRVNÍM ZÁVODĚ DRUŽSTEV!

1) V neděli jsi závodil na MMČR Družstev v Dalečíně. Byla to pro tebe premiéra, jelikož jsi nikdy předtím družstva nejel. Jak ses na závod těšil?
Na družstva do Dalečína jsem se těšil a byl jsem plný očekávání jaké to bude.

2)Jak ti seděla dalečínská trať? Byla nějakým způsobem jiná než v květnu na MMČR jednotlivců?
Trať v Dalečíně byla stejná jako na MMČR jednotlivců před 4 měsíci a troufám si říct, že mi sedla, což byla vidět i na mých časech.

3) Koho jsi považoval za největšího konkurenta?
Těch tam bylo více.. Ale největšími byli Martin Krč a Johannes Klein z Rakouska.

4)Je velký rozdíl když závodíš jen ve třídě MX2 a když je jízda spojena i s MX1(MX3) ?
Největší nevýhodou v jízdě s velkýma motorkama je start... Jelikož starty mi moc nejdou ani když jedu jen s malýma motorkama :D

5)Jak jsi byl spokojený se svým výkonem v obou rozjížďkách?
V první jízdě jsem měl špatný start. Podařilo se mi ale chytit dobré tempo a v cíli jsem byl na 6.místě. V druhé rozjížďce jsem odstartoval na 2.místě, po několika zatáčkách jsem se propadl na 5.místo, které jsem si držel skoro celou jízdu. Bohužel jsem měl ale 3kola před koncem pád a propadl jsem se na místo osmé. Byl jsem spokojený, že aspoň ta první jízda se mi podařila zajet dobře.

6)Sledoval jsi poslední rozjížďku když závodili Filip a Lukas? Věřil jsi, že to vyjde na vítězství?
Poslední jízdu jsem sledoval od začátku až do konce. Bylo to napínavé už od startu. Klukům se start podařil a měli to rozjeté super. Lukas nakonec vyhrál a přestože Filip v této jízdě stihl i upadnout, dalo nám to na 1.místo !

7) Jak tedy hodnotíš svůj první závod MMČR Družstev?
Ikdyž můj výkon mohl být o něco lepší, své první družstva hodnotím určitě kladně. Díky patří mým týmovým kolegům, že zajeli tak super výsledky, s kterými se nám podařilo vyhrát. Velké DÍKY patří mému týmu za možnost zúčastnit se tohoto závodu a za výborné zázemí !